• The Batman

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★½

  • Sing 2

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Love Hard

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Plan B

    ★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★½

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • The Stand

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Last Blockbuster

  • Happiest Season

    ★★½

  • Small Axe

    ★★★★

  • Mank

    ★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★½

  • Freaky

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

  • Class Action Park

    ★½

  • Money Plane

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½