Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★
Edit this entry  
18
John Carter

John Carter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
3 Men and a Baby

3 Men and a Baby

1987
×
★★½
Edit this entry  
19
Mannequin

Mannequin

1987
×
★★★
Edit this entry  
19
Overboard

Overboard

1987
×
★★★
Edit this entry  
19
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★½
Edit this entry  
18
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Sing 2

Sing 2

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Six Days Seven Nights

Six Days Seven Nights

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love Hard

Love Hard

2021
×
Edit this entry  
20
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lake House

The Lake House

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
House

House

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Juwanna Mann

Juwanna Mann

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★
Edit this entry  
02
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The House of Yes

The House of Yes

1997
×
★★★½
Edit this entry  
06
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
F9

F9

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Did You Hear About the Morgans?

Did You Hear About the Morgans?

2009
×
Read the review Edit this entry