• Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★★

  • Candyman

    ★★★★

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Holidate

    ★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

    ½

  • Project Power

    ★★★

  • Work It

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★