Sort by

Eduardo has logged 28 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Excision

Excision

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Void

The Void

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
From a House on Willow Street

From a House on Willow Street

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
The Cleanse

The Cleanse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Antibirth

Antibirth

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Stakelander

The Stakelander

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Creepy

Creepy

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
As the Gods Will

As the Gods Will

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Bed of the Dead

Bed of the Dead

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kill Command

Kill Command

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Rezort

The Rezort

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
War on Everyone

War on Everyone

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Let Her Out

Let Her Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Trash Fire

Trash Fire

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Origins

I Origins

2014
×
★★½
Edit this entry  
06
Elle

Elle

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Synchronicity

Synchronicity

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry