Eduardo has logged 134 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Edit this entry  
16
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Edit this entry  
15
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★½
Edit this entry  
09
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Girl Who Played with Fire

The Girl Who Played with Fire

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
Somewhere in the Night

Somewhere in the Night

1946
×
★★★½
Edit this entry  
18
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★½
Edit this entry  
13
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★★
Edit this entry  
20
Django Kill... If You Live, Shoot!

Django Kill... If You Live, Shoot!

1967
×
★★★
Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Patchwork

Patchwork

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
26
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
It's Alive III: Island of the Alive

It's Alive III: Island of the Alive

1987
×
★★★
Edit this entry  
23
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Cargo

Cargo

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Perdida

Perdida

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Crying Freeman

Crying Freeman

1995
×
★★★½
Edit this entry  
19
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Quiet Earth

The Quiet Earth

1985
×
★★★★
Edit this entry  
15
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Edit this entry  
04
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Time Share

Time Share

2018
×
★★★
Edit this entry