• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Hawkeye

    ★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Coastal Elites

    ★½

  • The Babysitter: Killer Queen

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Shirley

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Uncle Frank

    ★★★

  • His House

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • 1BR

    ★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dark Phoenix

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Les Misérables

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Brightburn

  • Swallow

    ★★★½

  • Buffaloed

    ★★★½