• X-Men: Apocalypse

    ★★★★

  • Hush

    ★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Creed

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Anomalisa

    ★★★★

  • Room

    ★★★★★

  • American Ultra

    ★★★

  • Macbeth

    ★★★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★½

  • Terminator Genisys

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Sicario

    ★★★★½

  • Green Room

    ★★★★½

  • Carol

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Spy

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Slow West

    ★★★★

  • The Lazarus Effect

    ★★½

  • They Look Like People

    ★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • True Story

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • The Interview

    ★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • American Sniper

    ★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★

  • A Most Violent Year

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Fury

    ★★★★½

  • Automata

    ★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Honeymoon

    ★★★½

  • The Drop

    ★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Housebound

    ★★★½

  • Goodnight Mommy

    ★★★

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Predestination

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Purge: Anarchy

    ★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • Cold in July

    ★★★★½

  • Lost River

    ★★★★

  • Foxcatcher

    ★★★★

  • The Rover

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • The Disappearance of Eleanor Rigby: Them

    ★★★★

  • Godzilla

    ★★★½

  • Transcendence

    ★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★