Sort by

Lucas has logged 21 entries for films during October 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Dyatlov Pass Incident

The Dyatlov Pass Incident

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
Housebound

Housebound

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
Read the review Edit this entry  
07
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Rubber

Rubber

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry