• The Northman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Bidoof's Big Stand

    ★★★

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★½

  • Sprite Fright

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Contretemps

    ★★★½

  • Outlaws

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • García y García

    ★½

  • The Sacred Spirit

  • Free Guy

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Cruella

    ★★

  • Cut!

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Doors

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Below Zero

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★

  • The Clockwork Elves

    ★★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • Puparia

    ★★★★½

  • Sundown

    ★★★½

  • Mank

    ★½

  • Canvas

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • An Optical Illusion - Interval

    ★★½

  • Coven

    ★★★★½

  • Bench

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Cosmoball

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Ramshackle: The Thesis Film

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ★★

  • One Cut of the Dead – Mission: Remote

    ★★★½

  • TFW No GF

    ★★½

  • The Occupant

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Butterboo

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★½

  • El Palmar de Troya

    ★★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • The Turning Point

    ★★★½

  • Cats

    ★½

  • Lupin III: The First

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Translators

    ★★

  • Coma

    ★★

  • The Lunchroom

    ★★

  • If I Were a Rich Man

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Out in the Open

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★½

  • Oasis

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Blind Eye

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Live Twice, Love Once

    ★★

  • While at War

    ★★★

  • Corpus Christi

    ★★★½