• Save Ralph

  • Hey There!

  • Stuck Apart

    ★★★

  • Love and Monsters

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • You've Got Murder

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • The Platform

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

  • Marriage Story

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

  • Pokémon Detective Pikachu

  • The Professor and the Madman

    ★★★★

  • Nona. If They Soak Me, I'll Burn Them

    ★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Grinch

  • The Good Girls

    ★★★

  • The Announcement

    ★★★★

  • School's Out

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Roma

    ★★

  • The Pigeon Thieves

  • Gulyabani

    ★★★★

  • The Wild Pear Tree

  • Dogman

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★½

  • This Magnificent Cake!

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Anatolian Trip

    ★★★

  • Mortal World

    ★★★½

  • Butterflies

    ★★★

  • Pity

    ★★★

  • Devilman Crybaby

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Taksim Hold'em

    ★★★

  • Something Useful

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

  • Downsizing

  • It

    ★★

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • More

    ★★★

  • You Were Never Really Here

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Okja

    ★★★

  • Skins

  • John Wick: Chapter 2

  • T2 Trainspotting

  • The Upside

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • The Young Pope

    ★★★★½

  • Inferno

  • Arrival

  • Suicide Squad

  • Now You See Me 2

  • Warcraft

    ★★

  • Journey to Greenland

    ★★★★