Berke has logged 57 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
Edit this entry  
02
Magical Girl

Magical Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Small Town

The Small Town

1997
×
Edit this entry  
28
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Edit this entry  
27
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★½
Edit this entry  
18
The Market: A Tale of Trade

The Market: A Tale of Trade

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
More

More

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
In Bar

In Bar

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ordet

Ordet

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Edit this entry  
20
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Primer

Primer

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Head with Hammer

Head with Hammer

2001
×
Edit this entry  
24
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ran

Ran

1985
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Good Girls

The Good Girls

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
The Announcement

The Announcement

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Anatolian Trip

Anatolian Trip

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Edit this entry  
12
Yozgat Blues

Yozgat Blues

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
An Egyptian Story

An Egyptian Story

1982
×
★★★½
Edit this entry  
01
Seven Years in Tibet

Seven Years in Tibet

1997
×
★★★½
Edit this entry  
30
Junun

Junun

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
29
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
Pity

Pity

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Wrong Rosary

Wrong Rosary

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★★½
Edit this entry  
19
Gulyabani

Gulyabani

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Professor and the Madman

The Professor and the Madman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sivas

Sivas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★½
Edit this entry  
06
Something Useful

Something Useful

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Destino

Destino

2003
×
★★★★
Edit this entry  
01
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★★
Edit this entry