Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
From Beijing with Love

From Beijing with Love

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wanderers

Wanderers

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bubble

Bubble

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Detective Is Already Dead

The Detective Is Already Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Canvas

Canvas

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Love, Chunibyo & Other Delusions! Take On Me

Love, Chunibyo & Other Delusions! Take On Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fragtime

Fragtime

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Maquia: When the Promised Flower Blooms

Maquia: When the Promised Flower Blooms

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Violet Evergarden: The Movie

Violet Evergarden: The Movie

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Are You Okay?

Are You Okay?

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dungeon of Black Company

The Dungeon of Black Company

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Edit this entry  
15
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Scrambled

Scrambled

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Edit this entry  
21
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★
Read prior review Edit this entry  
13
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
Modest Heroes

Modest Heroes

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Modest Heroes

Modest Heroes

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Modest Heroes

Modest Heroes

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Modest Heroes

Modest Heroes

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★
Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Predator

Predator

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Upgrade

Upgrade

2018
×
Edit this entry  
31
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Annihilation

Annihilation

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry