• The Batman

    ★★★★½

  • The Grand Tour Presents: Lochdown

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Long Toast

  • The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Deerskin

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Honeyland

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★½

  • South Wind

    ★★★

  • Night School

    ½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Tag

    ★★

  • Burning

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Arctic

    ★★★

  • The Week Of

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • 12 Strong

    ★★

  • Father Figures

    ★½

  • All the Money in the World

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Daddy's Home 2

    ★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Adam: The Mirror

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Stronger

    ★★★

  • Borg vs McEnroe

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★½

  • American Made

    ★★★½