• Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Pleasure

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • WandaVision

  • The Jonsson Gang

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Mank

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • MLK/FBI

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Gagarine

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Last and First Men

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Undine

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Tesla

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Charter

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Run Uje Run

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★½

  • Time

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Perfect Patient

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Burnt Orange Heresy

    ★★★★½

  • My Life as a Comedian

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Hasse & Tage - En kärlekshistoria

    ★★★★