RSS feed for dekadans

dekadans has logged 27 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Edit this entry  
26
sex, lies, and videotape

sex, lies, and videotape

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Edit this entry  
25
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Flirtatious Woman

A Flirtatious Woman

1955
×
★★★½
Edit this entry  
19
Martha & Niki

Martha & Niki

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Tower

Tower

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Elle

Elle

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Our Love Story

Our Love Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
A Man There Was

A Man There Was

1917
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★★★★
Edit this entry  
02
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Me and My Little Sister

Me and My Little Sister

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Sami Blood

Sami Blood

2016
×
★★★½
Edit this entry