RSS feed for dekadans

dekadans has logged 21 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★
Edit this entry  
26
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Edit this entry  
25
Play It Again, Sam

Play It Again, Sam

1972
×
★★★★
Edit this entry  
23
Citizen Schein

Citizen Schein

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Investigation of a Citizen Above Suspicion

Investigation of a Citizen Above Suspicion

1970
×
★★★★
Edit this entry  
21
50/50

50/50

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Boy

Boy

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★½
Edit this entry  
18
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Erotikon

Erotikon

1920
×
★★★
Edit this entry  
05
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Primer

Primer

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Baby Carriage

The Baby Carriage

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Edit this entry