RSS feed for dekadans

dekadans has logged 20 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Edit this entry  
17
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Queen

Queen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Girls

The Girls

1968
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★½
Edit this entry  
14
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
10
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★★★
Edit this entry