RSS feed for dekadans

dekadans has logged 22 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Win It All

Win It All

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Raven's End

Raven's End

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Highlander

Highlander

1986
×
★★½
Edit this entry  
20
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★★
Edit this entry  
19
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Edit this entry  
16
The Marriage of Maria Braun

The Marriage of Maria Braun

1979
×
★★★★
Edit this entry  
14
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
13
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Frantz

Frantz

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fox and His Friends

Fox and His Friends

1975
×
★★★½
Edit this entry  
07
Murmur of the Heart

Murmur of the Heart

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Split

Split

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Devil, Probably

The Devil, Probably

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Exiled

Exiled

2006
×
★★★
Edit this entry