RSS feed for dekadans

dekadans has logged 24 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Edit this entry  
29
Involuntary

Involuntary

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
May Fools

May Fools

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
25
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
21
I Will Always Love You Conny

I Will Always Love You Conny

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
11
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Everyone Says I Love You

Everyone Says I Love You

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★★
Edit this entry  
04
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Edit this entry