RSS feed for dekadans

dekadans has logged 19 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★
Edit this entry  
26
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tom of Finland

Tom of Finland

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
All This Panic

All This Panic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
Edit this entry  
05
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Night Porter

The Night Porter

1974
×
★★★½
Edit this entry  
01
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry