RSS feed for dekadans

dekadans has logged 18 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
27
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Beyond Dreams

Beyond Dreams

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Mr. Jealousy

Mr. Jealousy

1997
×
★★★½
Edit this entry  
18
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★★
Edit this entry  
16
Karl Marx City

Karl Marx City

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry