RSS feed for dekadans

dekadans has logged 22 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
Graduation

Graduation

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Simple-Minded Murderer

The Simple-Minded Murderer

1982
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Silvana

Silvana

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Edit this entry  
17
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★½
Edit this entry  
16
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Detroit

Detroit

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Edit this entry