dekadans has logged 255 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
All or Nothing

All or Nothing

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
30
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★
Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Vera Drake

Vera Drake

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★½
Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★½
Edit this entry  
04
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★½
Edit this entry  
28
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Edit this entry  
18
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★½
Edit this entry  
17
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
Foreign Correspondent

Foreign Correspondent

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Edit this entry  
10
Love After Love

Love After Love

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Room in Town

A Room in Town

1982
×
★★★½
Edit this entry  
03
Lola

Lola

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Border

Border

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Goliath

Goliath

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bullets Over Broadway

Bullets Over Broadway

1994
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mandy

Mandy

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
15
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Whitney

Whitney

2018
×
★★★★
Edit this entry