Sort by

dekadans has logged 27 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wolf Warrior 2

Wolf Warrior 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Menashe

Menashe

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dawson City: Frozen Time

Dawson City: Frozen Time

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Nile Hilton Incident

The Nile Hilton Incident

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★
Edit this entry  
15
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Room

The Room

2003
×
Edit this entry  
11
2046

2046

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
11
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Gook

Gook

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Lover for a Day

Lover for a Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Day After

The Day After

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Brimstone

Brimstone

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★★★
Edit this entry