Sort by

dekadans has logged 26 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Piano

The Piano

1993
×
★★★
Edit this entry  
29
Volver

Volver

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Avicii: True Stories

Avicii: True Stories

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
23
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Three Times

Three Times

2005
×
★★★★
Edit this entry  
22
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
21
All I Desire

All I Desire

1953
×
★★★★
Edit this entry  
19
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
18
'Swing It' Teacher

'Swing It' Teacher

1940
×
★★★½
Edit this entry  
17
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Edit this entry  
15
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
14
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Edit this entry  
07
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Edit this entry  
06
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Eat Sleep Die

Eat Sleep Die

2012
×
★★★½
Edit this entry  
01
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry