Sort by

dekadans has logged 18 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
27
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Monster

Monster

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★★
Edit this entry  
19
There's Always Tomorrow

There's Always Tomorrow

1955
×
★★★
Edit this entry  
18
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Deserter USA

Deserter USA

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
13
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
11
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★½
Edit this entry  
07
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Magnificent Obsession

Magnificent Obsession

1954
×
★★★½
Edit this entry  
05
Manhunt

Manhunt

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Elephant

Elephant

2003
×
★★½
Edit this entry  
04
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry