Sort by

dekadans has logged 13 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Utøya: July 22

Utøya: July 22

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★½
Edit this entry  
08
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry