Sort by

dekadans has logged 22 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Party

The Party

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Gemini

Gemini

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The White Cat

The White Cat

1950
×
★★★
Edit this entry  
27
The Boy Downstairs

The Boy Downstairs

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Edit this entry  
12
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
10
Den allvarsamma leken

Den allvarsamma leken

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ismael's Ghosts

Ismael's Ghosts

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Unthinkable

The Unthinkable

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Edit this entry