Sort by

dekadans has logged 19 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Third Murder

The Third Murder

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Feminist: A Swedish Inspiration

The Feminist: A Swedish Inspiration

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ted - Show Me Love

Ted - Show Me Love

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Edit this entry  
05
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Edit this entry