Sort by

dekadans has logged 17 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Man from Majorca

The Man from Majorca

1984
×
★★★★
Edit this entry  
30
Damsel

Damsel

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hotel by the River

Hotel by the River

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Trial

The Trial

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★
Edit this entry