dEL has logged 28 entries for films during September 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Edit this entry  
27
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jason and the Argonauts

Jason and the Argonauts

1963
×
★★★★
Edit this entry  
21
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nishi Ginza Station

Nishi Ginza Station

1958
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Insect Woman

The Insect Woman

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dial H-I-S-T-O-R-Y

Dial H-I-S-T-O-R-Y

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dead Within

Dead Within

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★½
Edit this entry  
11
The King of Arcades

The King of Arcades

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Seven Year Itch

The Seven Year Itch

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★½
Edit this entry  
09
The Signal

The Signal

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Unbelievers

The Unbelievers

2013
×
★½
Edit this entry  
07
Jersey Girl

Jersey Girl

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★
Edit this entry  
05
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kamikaze Girls

Kamikaze Girls

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Happy Go Lucky

Happy Go Lucky

1997
×
★★★½
Edit this entry  
01
Confessions

Confessions

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry