dEL has logged 31 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Fist of Jesus

Fist of Jesus

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Silence of the Sea

The Silence of the Sea

1949
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Iron Sky

Iron Sky

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
We Are the Best!

We Are the Best!

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Borgman

Borgman

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
It Follows

It Follows

2014
×
★½
Edit this entry  
13
Detachment

Detachment

2011
×
★★½
Edit this entry  
12
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
'71

'71

2014
×
★★½
Edit this entry  
08
Ejecta

Ejecta

2014
×
★★
Edit this entry  
08
That Uncertain Feeling

That Uncertain Feeling

1941
×
★★½
Edit this entry  
08
(A)Torsion

(A)Torsion

2003
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Killer Inside Me

The Killer Inside Me

2010
×
Edit this entry  
06
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Primer

Primer

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Guilt Trip

The Guilt Trip

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Bird of Paradise

Bird of Paradise

1932
×
★½
Edit this entry  
02
Tracks

Tracks

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Headhunters

Headhunters

2011
×
★★½
Edit this entry