Sort by
  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • Wrath of Man

    ★★

  • Thunder Force

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Nobody

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★

  • The Beta Test

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Mauritanian

  • In the Earth

  • Palmer

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★★

  • The Undoing

    ½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ½

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ½

  • The Good Lord Bird

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Challenger: The Final Flight

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Frankie Boyle Live: Excited for You to See and Hate This

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Athlete A

  • Greyhound

    ★★★½

  • The Rental

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Becky

    ★★★★

  • Dating Amber

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Sputnik

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Trip to Greece

    ★★★★