delaiahxoxo has logged 144 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Maria by Callas

Maria by Callas

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★½
Edit this entry  
08
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★
Edit this entry  
02
What They Had

What They Had

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
Possession

Possession

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★
Edit this entry  
23
Braindead

Braindead

1992
×
★★★
Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Guest

The Guest

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Nothing Like a Dame

Nothing Like a Dame

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Mister Lonely

Mister Lonely

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★
Edit this entry  
01
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry