• Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • His House

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★★★★

  • Villains

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★

  • The Perfection

    ★★★★

  • Halloween

  • The Nun

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • The Meg

    ★★

  • Cam

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Climax

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • The Week Of

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Jigsaw

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Death Note

    ★★½

  • Little Evil

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★