Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
21
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Edit this entry  
30
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★
Edit this entry  
01
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
29
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★
Edit this entry  
14
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Edit this entry  
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Climax

Climax

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry