Delaney has logged 29 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It's a Boy Girl Thing

It's a Boy Girl Thing

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
17
Flowers in the Attic

Flowers in the Attic

2014
×
★★
Edit this entry  
14
Death Note

Death Note

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Penelope

Penelope

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
It's a Boy Girl Thing

It's a Boy Girl Thing

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
Edit this entry  
07
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
½
Read the review Edit this entry