Sort by

delaney has logged 81 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
17
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
All My Life

All My Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
02
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★★★
Edit this entry  
20
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Legends of the Fall

Legends of the Fall

1994
×
★★★
Edit this entry  
13
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
11
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Irreplaceable You

Irreplaceable You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry