• Prey

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • The Backrooms (Found Footage)

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • We Couldn't Become Adults

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Rick and Morty: The Great Yokai Battle of Akihabara

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Akakiri

    ★★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★★

  • The Elder

    ★★★½

  • T0-B1

    ★★★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • The Village Bride

    ★★★★

  • The Twins

    ★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★½

  • The Duel

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • All My Friends Hate Me

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Rick and Morty in the Eternal Nightmare Machine

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Attenborough's Life in Colour

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Don't Peek

    ★★½

  • Great Pretender

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Forest of Love: Deep Cut

    ★★★★½

  • John Lewis: Good Trouble

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★