• There's Someone Inside Your House

    ½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Don't Breathe 2

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • What Lies Below

  • The Prom

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Blithe Spirit

    ★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Binge

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Yerba Buena

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Night Clerk

    ½

  • The Thing About Harry

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Countdown

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

  • First Cow

    ★★★½

  • Judy

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • What Will Become of Us

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • The Hustle

    ★★½