delia has logged 321 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Prep & Landing: Naughty vs. Nice

Prep & Landing: Naughty vs. Nice

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Prep & Landing Stocking Stuffer: Operation: Secret Santa

Prep & Landing Stocking Stuffer: Operation: Secret Santa

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★½
Edit this entry  
09
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
08
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saw V

Saw V

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★
Edit this entry  
20
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sherlock: The Sign of Three

Sherlock: The Sign of Three

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sherlock: The Empty Hearse

Sherlock: The Empty Hearse

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sherlock: The Reichenbach Fall

Sherlock: The Reichenbach Fall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sherlock: The Hounds of Baskerville

Sherlock: The Hounds of Baskerville

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sherlock: A Scandal in Belgravia

Sherlock: A Scandal in Belgravia

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sherlock: The Great Game

Sherlock: The Great Game

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sherlock: The Blind Banker

Sherlock: The Blind Banker

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
Sherlock: A Study in Pink

Sherlock: A Study in Pink

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry