RSS feed for Dani
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Seeing Allred

Seeing Allred

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Tower

Tower

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Holy Camp!

Holy Camp!

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Craig Ferguson: Tickle Fight

Craig Ferguson: Tickle Fight

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★★
Edit this entry  
26
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Compliance

Compliance

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Jerry Before Seinfeld

Jerry Before Seinfeld

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
The Headless Woman

The Headless Woman

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★
Edit this entry  
13
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Edit this entry  
03
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Passengers

Passengers

2016
×
★½
Edit this entry  
25
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Edit this entry