maria has logged 489 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Year-End Medley

A Year-End Medley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shiba Park

Shiba Park

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shades of the Heart

Shades of the Heart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Over the Town

Over the Town

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tokyo Revengers

Tokyo Revengers

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Unbowed

Unbowed

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Door into Summer

The Door into Summer

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Double Patty

Double Patty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rika - Jisho 28 Sai no Junai Monster

Rika - Jisho 28 Sai no Junai Monster

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
24
Christmas on July 24th Avenue

Christmas on July 24th Avenue

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lenz of Spinoza

Lenz of Spinoza

1989
×
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
A French Woman

A French Woman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
Edit this entry  
16
Good-bye Debussy

Good-bye Debussy

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Fish with One Sleeve

The Fish with One Sleeve

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pipeline

Pipeline

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
SUMMER IS GONE

SUMMER IS GONE

1978
×
Read the review Edit this entry  
12
Bizarre disease Ⅱ

Bizarre disease Ⅱ

1977
×
Edit this entry  
12
Bizarre disease Ⅰ

Bizarre disease Ⅰ

1977
×
Edit this entry  
12
A QUIET DAY

A QUIET DAY

1977
×
Edit this entry  
12
Commemorative Photo

Commemorative Photo

1978
×
Edit this entry  
09
The Negotiation

The Negotiation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Dear Enemy

My Dear Enemy

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bittersand

Bittersand

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Kiba: The Fangs of Fiction

Kiba: The Fangs of Fiction

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Uta Monogatari: Cinema Fighters Project

Uta Monogatari: Cinema Fighters Project

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Duelist

Duelist

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cinema Fighters

Cinema Fighters

×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Possible Faces

Possible Faces

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Character

Character

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Under the Open Sky

Under the Open Sky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Lili Alone

Lili Alone

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Low Life

Low Life

2004
×
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
Edit this entry  
21
Superpower Girl

Superpower Girl

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Birdsong

Birdsong

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fable: The Killer Who Doesn't Kill

The Fable: The Killer Who Doesn't Kill

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pornographer –Playback–

Pornographer –Playback–

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fable

The Fable

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Arc

Arc

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
We Couldn't Become Adults

We Couldn't Become Adults

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zokki

Zokki

2020
×
★★
Edit this entry  
14
Our Midnight

Our Midnight

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
One Summer Story

One Summer Story

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parlez-moi d'amour

Parlez-moi d'amour

1989
×
Read the review Edit this entry  
09
Rolling Girl

Rolling Girl

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prodigy

Prodigy

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry