maria has logged 56 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rolling Marbles

Rolling Marbles

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Snowy Road

Snowy Road

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Yaru Onna: She's a Killer

Yaru Onna: She's a Killer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kaidan Shin Mimibukuro Scream Edition

Kaidan Shin Mimibukuro Scream Edition

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ju-rei: The Uncanny

Ju-rei: The Uncanny

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shanti Days 365 Days, Happy Breath

Shanti Days 365 Days, Happy Breath

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Scrap Heaven

Scrap Heaven

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Light

Black Light

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Night Beyond the Tricornered Window

The Night Beyond the Tricornered Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Romance Of Darkness

Romance Of Darkness

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Screaming Class

Screaming Class

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
PHANTOM COLLECTOR

PHANTOM COLLECTOR

×
Edit this entry  
20
Merpeople

Merpeople

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Stand By Meow

Stand By Meow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Suicide Forest Village

Suicide Forest Village

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Oshikiri

Oshikiri

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
+1

+1

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
She and Her Cat: Everything Flows

She and Her Cat: Everything Flows

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Home Sweet Home

Home Sweet Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
You're Not Normal, Either!

You're Not Normal, Either!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Help Me!

Help Me!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kichijoji Go Go

Kichijoji Go Go

2020
×
Edit this entry  
15
Theatre of Darkness: Yamishibai 7

Theatre of Darkness: Yamishibai 7

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Empty Cream Puffs

Empty Cream Puffs

2020
×
Edit this entry  
15
Digital Tattoo

Digital Tattoo

×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Stairs

Stairs

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Woman Who Acts

A Woman Who Acts

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eat the Futon

Eat the Futon

×
Read the review Edit this entry  
14
20dB

20dB

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
Read the review Edit this entry  
14
in-side-out

in-side-out

×
Read the review Edit this entry  
13
In Fear

In Fear

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Shukatsu

Shukatsu

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Intruder

Intruder

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Love

First Love

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lure

The Lure

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
NO CALL NO LIFE

NO CALL NO LIFE

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Curse of Kashima

Curse of Kashima

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Devil Wears Ju-Ni Hitoe Kimono

The Devil Wears Ju-Ni Hitoe Kimono

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
BLUE

BLUE

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Garden of Camellias

Garden of Camellias

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
School Meals Time Final Battle

School Meals Time Final Battle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Life in Overtime

Life in Overtime

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Hold Me Back

Hold Me Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kamata Prelude

Kamata Prelude

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Wonderful Paradise

Wonderful Paradise

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
BOLT

BOLT

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Extraneous Matter

Extraneous Matter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry