• BloodRayne: Deliverance

  • Postal

    ★★

  • Pokémon: The Rise of Darkrai

    ★★½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★

  • Ratatouille

    ★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

  • 28 Weeks Later

    ★★★

  • Flight of Fury

  • Hot Fuzz

    ★★★★

  • Urban Justice

    ½

  • Apocalypto

    ★★★★

  • Attack Force

    ★½

  • The Prestige

    ★★★★

  • The Departed

    ★★★½

  • Children of Men

    ★★★½

  • Shadow Man

    ½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★

  • Pokémon Ranger and the Temple of the Sea

    ★★

  • A Scanner Darkly

    ★★★★

  • The Host

    ★★★

  • Mercenary for Justice

    ★½

  • V for Vendetta

    ★★★

  • BloodRayne

    ★★½

  • Lord of War

    ★★★★

  • Pokémon: Lucario and the Mystery of Mew

    ★★

  • Submerged

  • Into the Sun

    ½

  • Constantine

    ★★★

  • Alone in the Dark

    ★★

  • Black Dawn

    ½

  • Clementine

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • Resident Evil: Apocalypse

  • AVP: Alien vs. Predator

    ★½

  • Pokémon: Destiny Deoxys

    ★★½

  • Ginger Snaps Back: The Beginning

    ★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★

  • Van Helsing

    ★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★

  • EuroTrip

    ★★★

  • Ginger Snaps 2: Unleashed

    ★★★

  • Saw

    ★★★

  • Out of Reach

    ½

  • Belly of the Beast

    ½

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★½

  • Out for a Kill

    ½

  • Freddy vs. Jason

    ★½

  • Jeepers Creepers 2

    ★★½

  • Pokémon: Jirachi Wish Maker

    ★★

  • The Room

  • The Foreigner

  • Wrong Turn

    ★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★½

  • Half Past Dead

    ½

  • Carrie

    ★★½

  • 28 Days Later

    ★★★½

  • Cabin Fever

    ★★½

  • Pokémon Heroes: The Movie

    ★★★

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★½

  • Spider-Man

    ★★½

  • Resident Evil

    ★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★½

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • Pokémon 4Ever: Celebi - Voice of the Forest

    ★★½

  • A.I. Artificial Intelligence

    ★★★½

  • Lara Croft: Tomb Raider

    ★★

  • Mulholland Drive

    ★★★

  • Exit Wounds

    ★★