• St. Elmo's Fire

    ★★★½

  • Carrie

    ★★½

  • Carrie

    ★★

  • An American Werewolf in Paris

    ★★

  • An American Werewolf in London

    ★★★½

  • Heathers

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Dark Days

    ★★

  • Alas and Alack

    ★½

  • Archive

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Faculty

    ★★★★

  • Slaughterhouse

    ★★★

  • Cannibal Holocaust

    ★★

  • Critters 2

    ★★½

  • Warlock

    ★★½

  • Primal Rage

    ★★★½