Sort by

DeMas has logged 386 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
27
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
National Champions

National Champions

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
18
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Out Cold

Out Cold

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
05
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★★
Edit this entry  
27
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
23
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Turkey Bowl

The Turkey Bowl

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Just Married

Just Married

2003
×
★★★
Edit this entry  
16
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
09
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry