Sort by

DeMas has logged 36 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★★
Edit this entry  
24
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
18
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Edit this entry  
16
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Grind

Grind

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★
Edit this entry  
14
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★½
Edit this entry  
03
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Separation

Separation

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Volcano

Volcano

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry