Sort by

liz has logged 175 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Game Over

Game Over

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Body

Body

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frozen

Frozen

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★½
Edit this entry  
09
Tailgate

Tailgate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Great White

Great White

2021
×
★★
Edit this entry  
07
The Eye

The Eye

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★½
Edit this entry  
19
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★½
Edit this entry  
17
Christmas in the Heartland

Christmas in the Heartland

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dracula

Dracula

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★
Edit this entry  
22
P2

P2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Grudge 2

The Grudge 2

2006
×
★★
Edit this entry  
20
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Play or Die

Play or Die

2019
×
★½
Edit this entry  
19
Cry_Wolf

Cry_Wolf

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
★½
Edit this entry  
16
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry