Sort by
  • Parasite

    ½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ½

  • Amour

    ½

  • Drive

    ½

  • The Skin I Live In

    ½

  • Extraordinary Stories

  • Amélie

    ½

  • In the Mood for Love

    ½

  • Ravenous

    ½

  • Life Is Beautiful

    ½

  • Children of Heaven

    ½

  • Lone Star

    ½

  • The Bridges of Madison County

    ½

  • Léon: The Professional

    ½

  • The Shawshank Redemption

    ½

  • Pulp Fiction

    ½

  • Satantango

    ½

  • Falling Down

    ½

  • Man Bites Dog

    ½

  • Unforgiven

    ½

  • Tetsuo: The Iron Man

    ½

  • Distant Voices, Still Lives

    ½

  • Come and See

    ½

  • The Travelling Players

    ½

  • Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

    ½

  • Du côté d'Orouët

  • Four Nights of a Dreamer

  • Elvira Madigan

  • The Face of Another

    ½

  • The Round-Up

    ½

  • Gertrud

    ½

  • The Umbrellas of Cherbourg

  • Winter Light

    ½

  • Lawrence of Arabia

  • Akitsu Springs

  • A Man Escaped

  • My Darling Clementine

  • Ivan the Terrible, Part I

    ½

  • Ossessione

  • Wuthering Heights

  • It Happened One Night

  • M

    ½